HAYALİMİZ

“YENİ BİR YAŞAM ALANI”

Robotik sistemlerin sizi mutsuz eden işlerinizi üstlendiği ve sizin sadece ihtiyaçlarınız doğrultusunda yaşadığınız bir alan hayal edin. Kendinize, sevdiklerinize, ilgi alanlarınıza, yaratıcılığınıza zaman ayırabileceğiniz bir ekosistem…

 

Biz, robotları çok büyük fırsat olarak görüyoruz. İnsanlık tarihinde hiçbir sistem insana bu kadar yardımcı olabilecek yapıda yer almadı. Bunu doğru kullanmalıyız.

 

Etrafımızdaki bütün fiziksel yapı maliyetler ve üretim yöntemleri gözetilerek tasarlandı. Son 30 yılda ise az da olsa insanın kolay kullanımına özen gösterildi. İnsan ihtiyaçları çok belirgin olmasına rağmen, bahsettiğimiz kaygılar nedeniyle ihtiyaçlarımıza ulaşmamız zorlaştı.

 

İhtiyaçlarımızı ve onlarla ulaşma yöntemlerimizi sorguluyoruz.

 

Bu sorgulamalar ışığında insanlara yeni bir yaşam alanı sunmamız gerektiğine inanıyoruz.

 

Temelden başlayarak ve insanı merkez alarak bu alanı kurgulamaya başlıyoruz. Zaman kaybettiren, tehlikeli ve sağlıksız görünen her şeyi robotların üstlenmesini istiyoruz.

 

Bunun için ise insanı temel alarak en baştan hayalimizdeki alanı oluşturmayı hedefledik. Robotların günümüz yaşantısına adapte olması hem çok uzun uğraşlar gerektiriyor hem de başarı şansı çok düşük. Onun yerine robotların insanlarla güvenle bir arada bulunabileceği bir sistem kurgulayabiliriz. Bu sayede kısa vadede insana en yüksek değeri sunabiliriz.

 

Bizim hayalimizde sevdiklerinizle geçirdiğiniz güzel zamanlar, zevk aldığınız aktiviteler, sağlıklı yıllar olacak, çünkü bizim hayalimizde ayakkabı bağlamak, ütü yapmak, çöp dökmek, trafikte kalmak, zararlı beslenmek, kıyafet bedenlerine girmeye çalışmak ve bunlar gibi gereksiz işler yer almayacak. Siz hepsinden çok daha değerlisiniz…